Artykuł pochodzi ze strony www.info-ogrody.pl. Oryginał znajdziesz pod adresem:
http://www.info-ogrody.pl/artykul,id_m-100090,t-z_domu_wprost_do_ogrodu.html
Informacja prasowa / Data: 2011-04-21

Z domu wprost do ogrodu

Informacja prasowa

Trendem obowiązującym we współczesnej architekturze są jasne i przestronne wnętrza, otwarte na naturę poprzez wielkowymiarowe przeszklenia. Dużą popularnością cieszą się szerokie drzwi tarasowe czy całoroczne ogrody zimowe, które doświetlają dom naturalnym światłem i pozwalają cieszyć się urokiem otaczającej nas przyrody.

Efektowne przeszklenia są nieodzownym elementem architektury nowoczesnego domu. Nadają one lekkości bryle budynku oraz wnętrzom, wpuszczając do środka więcej promieni słonecznych.

Tarasy, patio czy ogrody zimowe otwierają strefę mieszkalną na naturę, z którą można obcować o każdej porze roku.

Dzięki drzwiom przesuwnym Patio Doors z PVC firmy Spectus, stworzymy komfortowe i estetyczne przejście z salonu czy jadalni wprost na zewnątrz domu lub do ogrodu zimowego.

Z widokiem na …świat

System Patio Doors pozwala na zastosowanie dużych dwu, trzy i cztero kwaterowych konstrukcji z jednym lub dwoma skrzydłami przesuwnymi.

Znaczne przeszklenia, sięgające od podłogi do sufitu, potęgują wrażenie przenikania się dwóch światów domowego i zewnętrznego.

Nadają one wnętrzom charakteru i elegancji, a dzięki większemu dostępowi naturalnego światła powiększają optycznie pomieszczenia. Jasne, rozświetlone przestrzenie tworzą atmosferę komfortu oraz spokoju sprzyjającą zarówno wypoczynkowi, jak i pracy.

Drzwi Patio Doors w efektowny sposób łączą strefę mieszkalną z tarasem czy ogrodem zimowym, a kiedy trzeba stanowią barierę dla niekorzystnych warunków pogodowych.

Zawsze jednak pozwalają cieszyć się pięknymi widokami za szybą.


Precyzyjny system przesuwny drzwi

Od nowoczesnych rozwiązań architektonicznych wymaga się, aby wyróżniały się nie tylko walorami estetycznymi, ale także wysoką funkcjonalnością.

W przypadku wielkowymiarowych drzwi tarasowych istotną kwestią jest sposób ich otwierania.

Warto zainwestować w system przesuwny, który odsłania szerokie przejście, a jednocześnie nie wymaga pozostawienia wolnej przestrzeni. Ponadto, mimo dużych przeszkleń, umożliwia swobodne i lekkie otwieranie drzwi.

- Drzwi Patio Doors, nowość w ofercie naszej firmy, działają poprzez bezgłośne przesuwanie po bieżni skrzydeł względem siebie lub nieruchomych kwater. Przy czym skrzydło ruchome może zostać wykonane jako wewnętrzne, przesuwane od strony pomieszczenia, lub zewnętrzne, co dodatkowo podnosi funkcjonalność systemu – wyjaśnia Wojciech Bober, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie Spectus.

Dobór drzwi

System przesuwny Patio Doors dostępny jest w bogatej gamie oklein, od jednokolorowych z palety RAL po odcienie do złudzenia przypominające naturalne drewno. Dzięki temu drzwi można bez problemu dopasować do stolarki okiennej na bazie profili firmy Spectus.

Więcej informacji na www.spectus.com.pl

Spectus Sp. z o.o. jest obecny na polskim rynku od 1998 roku oferując systemy okienno-drzwiowe PVC, płaskie i tłoczone wypełnienia drzwiowe oraz parapety i profile wykończeniowe. Stosowanie nowoczesnych technologii oraz ciągłe udoskonalanie i wzbogacanie o nowe elementy systemów profili pozwala firmie dostarczać produkty światowej klasy.
Spectus Window System należący do brytyjskiej grupy kapitałowej Building Plastics Holding Limited istnieje na rynku już od 25 lat. Zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów okiennych, drzwiowych oraz wykończeniowych z PVC. Firma plasuje się w czołówce największych w Europie producentów, ciesząc się zaufaniem i uznaniem w wielu krajach. Obecnie Spectus posiada dwie fabryki w UK w miejscowości Macclesfield oraz we Wrocławiu.

Źródło: www.echopr.pl