Aktualności | Rośliny ogrodowe | Architektura ogrodu | Pielęgnacja ogrodu | Porady |
Strona główna | Sprzęt ogrodniczy | Forum ogrodnicze | Wydarzenia | Reklama w serwisie | Kontakt |
Jeśli marzysz o dojrzałym ogrodzie, a Twój jest jeszcze w powijakach, masz dwie możliwości do wyboru: kosztowny zakup dużych drzew i krzewów lub postawienie na pnącza i rośliny jednoroczne lub dwuletnie. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, w mgnieniu oka zrealizujesz swoje marzenia o ogrodzie idealnym. Z rozwiązaniami Betafence to proste!
Rośliny te dzięki swoim właściwościom, a mianowicie szybkości wzrostu i gęstością doskonale nadają się do ogrodów „otwartych”, gdzie trudno ukryć się przed wścibskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.
Odpowiednie ukształtowanie elementów podporowych, na których pnącza będą wzrastać, pozwoli odgrodzić się od świata zewnętrznego, czego coraz częściej brakuje ludziom we współczesnym świecie.
Dodatkowo można stworzyć na terenie ogrodu wewnętrzne strefy, oddzielające poszczególne części od siebie.
Jest wiele roślin pnących, które nadają się na „zielone płoty”.
Dla przykładu to clematisy, bluszcze czy pnące róże.
Elementem dekoracyjnym pnączy mogą być kwiaty lub liście. Wszystkie doskonale wkomponują się w krajobraz ogrodu.
Jako „rusztowanie” dla pnączy stosuje się np. pergole, kraty, trejaże. Konstrukcja, po której rośliny dobrze będą się wspinać może być wykonana z różnego rodzaju siatek. Doskonałym wyborem będzie siatka Resitor.
Należy pamiętać, iż rośliny wraz ze wzrostem stają się coraz cięższe. Dlatego słupki w płocie powinny mieć odpowiednią średnicę, a odległość między nimi musi być mniejsza niż w zwykłym ogrodzeniu.
Za wykorzystaniem pnączy do tworzenia architektury ogrodu przemawia szereg zalet, którymi te rośliny się charakteryzują:
Jeśli zamierzasz obsadzić ogrodzenie pnączami, wybierz solidny system ogrodzeniowy wysokiej jakości, taki jak panele Bekafor Classic.
Konstrukcja zgrzewanego panelu gwarantuje dużą wytrzymałość ogrodzenia (szczególnie ważne, gdy pnącze całkowicie je porośnie).
Dzięki najnowocześniejszej technologii powlekania panele Bekafor Classic cechuje duża odporność na korozję i brak konieczności regularnej konserwacji, która byłaby utrudniona przez pnącza.
Dodatkowo, panele te posiadają estetyczny wygląd, także w okresie jesienno - zimowym, gdy pokrywające je rośliny już nie są tak gęste lub zostały usunięte.
Jeśli szukasz dekoracyjnego ogrodzenia do obsadzenia pnączami wybierz system panelowy Zenturo. Kwitnące pnącza podkreślą jego ozdobny charakter.
Solidna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo nawet, gdy pnącza całkowicie porosną ogrodzenie (zaleca się wówczas zamontowanie paneli na słupach o większej średnicy).
Zaawansowana technologia gwarantuje komfortowe użytkowanie ogrodzenia z paneli Zenturo przez całe lata.
Często zdarza się, że fragment lub nawet cała ściana budynku mieszkalnego lub gospodarczego "świeci" pustkami.
Jest i na taką ewentualność rada.
Obsadź pustą ścianę budynku kwitnącymi pnączami.
Odzyskany w ten sposób dla roślin skrawek terenu na pewno stanie się ozdobą budynku.
Jako podpory dla roślin użyj również panelu Zenturo.
Klomby, na których te rośliny najczęściej rosną, to najbardziej dekoracyjne części ogrodu.
Ta grupa roślin składa się z wielu gatunków i odmian. Szybko osiągają swoje rozmiary i bujnie się rozrastają. Jeżeli zostaną dobrze dobrane, to różne okresy ich kwitnienia pozwolą stworzyć ogród kwitnący od wczesnej wiosny do później jesieni.
Trzeba włożyć dużo pracy, a często i pieniędzy, aby uzyskać spodziewane efekty.
Dlatego warto zabezpieczyć te kolorowe, kwieciste oazy przed uszkodzeniem lub zniszczeniem.
Piękno bylin, a także innych roślin jednorocznych i dwuletnich podkreślisz, tworząc dla nich rabaty i kwietniki z siatek Hexanet i Casanet.
Do wygradzania kwietników użyj wysokiej jakości, niezwykle dekoracyjnej siatki Luxanet. Jej charakterystyczny wzór w połączeniu z zielonym kolorem dyskretnie uporządkuje przestrzeń Twojego ogrodu.
Więcej inspiracji znajdziesz w Strefie Klienta na nowym eksperckim portalu www.ogradzamy.pl.
Źródło: www.hypercrew.pl